Smarthost – opinie i analiza oferty

Smarthost.pl to niewielka polska firma z siedzibą w Częstochowie. Swoją ofertę opiera wyłącznie bazując na własnej infrastrukturze. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonego panelu administracyjnego cpanel 11 daje użytkownikom bardzo wysoką stabilność, oraz dostęp do szczegółowych statystyk, czy możliwość wykorzystania sprawnego systemu anty-exploitowego. Czy ta mała firma może nas przekonać swoją ofertą?

Historia smarthost.pl

Historia firmy zaczęła się 16 lat temu w Częstochowie, gdzie działa do dnia dzisiejszego. Od początku swojej działalności głównym założeniem było udostępnianie hostingu w Polsce w cenach i na warunkach konkurencyjnych wobec zagranicznych rozwiązań. Z czasem firma została autoryzowanym partnerem cPanelu oraz została wybrana do hostowania strony joomla.pl. 

Oferta firmy Smarthost

Oferta firmy jest dość dobrze dopasowana do najczęściej występujących profili klientów. Podstawowa oferta jest zbudowana wokół hostingu, w ramach pakietów premium-ssd. Występują one w 6 wariantach, zależnie od pojemności dyskowej – od 5 GB SSD za 99 zł rocznie, do 250 GB SSD za 1198 zł rocznie. Pakiety Elastic-SSD oferują wydajność VPS połączoną z zaletami standardowego hostingu (m.in. cPanel). Znajdziemy także dedykowane rozwiązania dla WordPressa i Joomli, w podobnych cenach i możliwościach, a także opcję o nazwie hosting Litespeed, działający w oparciu o tę technologię, przy wsparciu cache Redis (200 mb na użytkownika). Całość oparta jest na dyskach NVMe w macierzach RAID. Dostępne są warianty od 5 do 50 GB. 

Opinie o smarthost

Na temat samej firmy, jej wsparcia technicznego, jak i oferty większość opinii jest zdecydowanie pozytywna. Szczególnie pomoc techniczna jest chwalona za profesjonalizm i częste wykraczanie poza ramy standardowej pomocy z hostingiem. Doceniana jest świetna współpraca z Joomla! Niekorzystne opinie dotyczą głównie bardzo restrykcyjnego podejścia do terminów płatności (np. po przekroczeniu część usług jest natychmiast wyłączana i możemy nie otrzymać ważnego maila) oraz tego, że mimo zapewnień o nielimitowanym transferze, jeśli generujemy zbyt duży ruch, możemy zostać oskarżeni o stwarzanie zagrożenia dla sieci, a nasze konto zamrożone. Jednak takie opinie to zdecydowana mniejszość. 

Smarthost zalety

  • Wykorzystanie bardzo stabilnego panelu hostingowego cpanel,
  • Bardzo sprawne wsparcie techniczne – klientów obsługują informatycy, a nie doradcy klienta, wsparcie realizowane jest przez chat (błyskawiczne odpowiedzi),
  • Szybkie wprowadzanie innowacji, wykorzystanie funkcji niespotykanych u innych dostawców – np. różne wersje php dla różnych domen, obsługa HTTP 2.0
  • Darmowy certyfikat SSL dla każdego konta,
  • Wbudowane zabezpieczenie anty-exploit

Smarthost wady

  • Bardzo restrykcyjne podejście do terminów płatności,
  • Dużo wersji php do wyboru, co może być również wadą,
  • cPanel nie jest bardzo przystępny dla początkujących. 

Czy warto skorzystać z oferty Smarthost.pl?

Zdecydowanie oferta częstochowskiej firmy smarthost.pl jest jedną z najlepszych w Polsce. Poświadcza to również fakt, że waśnie u nich hostuje swoją witrynę polska strona Joomla! W zamian za niewygórowane ceny otrzymujemy świetną usługę.