Płatny czy darmowy – jaki hosting wybrać?

platny-darmowy-hosting-www-jaki-wybracW dzisiejszym świecie udzielanie w sieci jest tak modne, że każdy chce mieć swojego bloga. Z tym, ze jak to zwykle bywa chcemy zacząć z minimalnym nakładem kosztów, bo nie wiadomo, czy nasze przedsięwzięcie przyniesie jakiś zysk. Chciałoby się zainwestować w profesjonalny, płatny plan hostingowy, ale nie wiadomo, czy ma to sen, bo nakład kosztów może być wyższy od tego, co z nich zarobimy. Strony www działające w sieci mają więc do wyboru dwie różne wersje, hosting płatny i darmowy.

Nie trzeba nikomu mówić, że wersja płatna ma wiele więcej zalet, przede wszystkim nasze strony www działają szybko i tak, jak się należy. Nikt nam nie wyświetla natrętnych reklam, nikogo nie irytuje kilkuminutowe wczytywanie się strony, jednym słowem wszystko gra i śmiga. Darmowy serwer jest dobry dla początkujących, możemy dzięki niemu szlifować umiejętności, ale nigdy nie będzie miał on tak wielu zalet, jak ten płatny. Jeżeli chodzi o strony www to tutaj sprawa ma się tak, że lepiej w ogóle nie zakładać ich na darmowych platformach. Natomiast jeżeli chodzi o blogi to tutaj darmowy hosting www np. taki, jak oferuje Onet, WordPress czy Blogger to doskonałe rozwiązanie. Blog może praktycznie przypominać profesjonalną stronę.

3 komentarze do “Płatny czy darmowy – jaki hosting wybrać?”

  1. Nie stawia się stron na darmowym hostingu. Płatne konto kosztuje dosłownie kilkadziesiąt złotych rocznie, a postawicie na tym kilka stronek – przynajmniej tak jest na Hekko. Tutaj macie szybko działający support, dobre pakiety i ogólnie porządną usługę.

    Odpowiedz
  2. Ja wybrałam Superhost i polecam. Na pierwszy rok jest promocja -80%, w planie np „biznes” mam 300GB, transfer i ftp bez limitu . Wsparcie techniczne też niezłe.

    Odpowiedz
  3. Z darmowymi hostingami bardzo często jest tak że albo mają ukryte koszta albo zwyczajnie masę problemów technicznych. Ja na potrzeby studiów nie raz korzystałem, z różnych. Bez szału. Teraz mając swoją firmę korzystamy z seohost. Jest tanio, stabilnie, także jestem zadowolony. Przy SSD nie ma żadnych limitów transferu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz