Nazwa.pl – opinie i analiza oferty

Nazwa.pl to największy w Polsce dostawca usług hostingowych i rejestracji domen. Razem z home.pl i grupą H88 są głównymi dostawcami usług serwerowych i kontrolują większość rynku. Czy znacząca pozycja na polskim rynku nie przeszkodziła firmie w dalszym oferowaniu atrakcyjnych cenowo usług dobrej jakości?

Historia nazwa.pl

Nazwa.pl została założona 14 kwietnia 1997 roku, pod nazwą NetArt. Od 2002 roku znana jest pod swoją obecną nazwą. W ciągu minionych 22 lat firma odnotowała spektakularny wzrost – od lokalnego dostawcy stała się korporacją, zatrudniającą ponad 350 osób. Firma na swoim koncie ma kilka sukcesów – jest największym rejestratorem domen .pl, .eu i jedynym bezpośrednim rejestratorem ICANN (domen globalnych) w Polsce. Na swoim koncie ma również wiele wyróżnień prestiżowych organizacji. Jednak polityka firmy nie zawsze jest kryształowa, o czym świadczy przejęcie w 2017 webhostingtalk.pl, czemu towarzyszyło przesunięcie się na pierwsze miejsce w rankingu top 100 i usunięcie negatywnych komentarzy. 

Oferta firmy Nazwa.pl

Nazwa.pl prezentuje bardzo rozbudowaną ofertę, zarówno w zakresie hostingu, jak i domen internetowych. Od bardzo podstawowej wizytówki, oferującej wygodny kreator stron www, wraz z 100 GB pamięci i nielimitowanym transferem (również opcja 250 GB dostępna), przez usługę WordPress Cloud Start pozwalającą łatwo rozpocząć przygodę z własnym blogiem, aż po hosting www, dostępny w wariantach od 100 do 500 GB. Znajdziemy tu również trzy warianty serwerów VPS, oferujące od 25 do 100 GB pamięci, a także pocztę w usłudze Mail Cloud Start. 

Nazwa.pl – opinie

Nie wszystkie opinie w internecie na temat firmy nazwa.pl możemy uznać za wiarogodne. Jak już zaznaczyliśmy wcześniej, firma jest znana z dość specyficznego podejścia do opinii w internecie (o czym świadczy kupienie firmy robiącej rankingi hostingu www). Wielu użytkowników jest rozczarowanych znacznymi podwyżkami cen po upłynięciu pierwszego, promocyjnego roku, a także brakiem klarownych informacji, ile tak naprawdę będzie kosztowało odnowienie dotychczas posiadanej opcji. Często w umowach przemycają także informację o karach za nieprzedłużenie umowy na kolejny rok. Dużo osób narzeka również na dosyć powolną i nie zawsze kompetentną obsługę techniczną. Obsługa niechętnie wydaje kod authinfo, niezbędny do migracji. 

Zalety nazwa.pl

  • Stabilność działania serwerów,
  • Zróżnicowana oferta, łatwo dopasować pakiet do swoich potrzeb,
  • Świetne promocje na start,
  • Serwery ulokowane w Polsce,
  • Duży wybór domen

Wady nazwa.pl

  • Bardzo zawiła oferta, trudno dowiedzieć się ile wyniosą przyszłe opłaty,
  • Kary w umowach za nieprzedłużenie umowy,
  • Niezbyt kompetentna obsługa techniczna.

Czy warto skorzystać z oferty nazwa.pl?

Porównując do innych potentatów rynkowych, oferta nazwa.pl nie wypada najgorzej. Trudno jest zaakceptować jednak zawiłość podpisywanych umów i niezbyt chętne informowanie o przyszłych opłatach. Porównując z mniejszymi podmiotami na rynku, oferta nazwa.pl nie wygląda zbyt atrakcyjnie, pomijając pierwszy rok. 

Dodaj komentarz