Kylos – opinie i analiza oferty firmy

Firma kylos.pl jest jednym z najchętniej polecanych polskich dostawców hostingu. Ceniona jest za niewygórowane ceny, bogatą ofertę, niezawodność oraz ofertę dla resellerów. Dostawca oferuje nie tylko hosting, ale również serwery, w tym dedykowane, VPS, domeny, a także outsourcing informatyczny. Sprawdźmy, czy rzeczywiście ich oferta jest godna zainteresowania. 

Historia firmy

Historia Kylos Data Center sięga 2003 roku, kiedy grupa studentów rozpoczęło wspólny projekt, oparty na doświadczeniach nabytych w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W 2008 roku udało się otworzyć nową serwerownię w Łodzi, w której do dzisiaj firma ma swoją siedzibę. Od tego czasu firma kilkakrotnie rozbudowywała swoją infrastrukturę, dzięki czemu udało im się pozyskać zaufanie również znaczących firm, które zdecydowały się na skorzystanie z ich hostingu. Od 2014 KYLOS jest zarejestrowana jako spółka z o.o., co wskazuje na jej ciągły wzrost. 

Oferta KYLOS

Podstawowa oferta hostingowa w bardzo przystępnych cenach pozwala na wykupienie od 50 do 300 GB przestrzeni dyskowej w cenach od 99 zł do 499 zł rocznie. W większości pakietów nie ma limitów transferu, a dodatkowo można liczyć na całodobowe wsparcie techniczne. Sporą zaletą jest dopasowanie serwerów do wykorzystania najpopularniejszych rozwiązań – WordPress, Joomla, PrestaShop, Drupal, OpenCart, Magento czy oscommerce. Oferta uzupełniana jest serwerami dedykowanymi, które można dowolnie dostosowywać, wybierając nie tylko pojemność dysku, RAM, czy częstotliwość procesora, ale możemy nawet wybrać czy preferujemy AMD czy Intel. Możemy zdecydować się również na serwer VPS, o pojemności od 25 do 150 GB SSD. Unikatowe opcje oferowane przez Kylos to możliwość zarządzania chmurą Amazon Web Services oraz skorzystanie z outsourcingu IT, obejmującego liczne audyty, projektowanie infrastruktury czy automatyzację. 

Opinie o firmie Kylos

Kylos.pl jest chwalony za przystępne ceny, korzystanie z zaawansowanego i cenionego panelu administracyjnego cPanel i bardzo wysoką stabilność. Nawet podstawowy plan oferuje wystarczające parametry, nie tylko dla podstawowych, ale również bardziej zaawansowanych witryn. Dobrze działa również pomoc techniczna, potrafiąca rozwiązać problem w ekspresowym tempie. Chwalone są również prędkości osiągane przez łącza internetowe. Negatywne opinie, jeśli już się zdarzają, mają głównie związek z problemami podczas migracji na nowe urządzenia i są zazwyczaj tymczasowe. 

Kylos.pl zalety

  • Dobrze wycenione usługi,
  • Duża stabilność, 
  • Szybkie łącza, 
  • Wykorzystanie cPanela, cenionego przez zaawansowanych użytkowników,
  • Serwer umieszczony w Polsce.

Kylos.pl wady

  • Konieczność dopłacania do domeny,
  • cPanel może być kłopotliwy dla mniej zaawansowanych użytkowników

Czy warto skorzystać z hostingu Kylos?

Zdecydowanie tak! To jedna z najlepszych ofert, jaką możemy spotkać na rynku serwerów w Polsce. Porównując z dużymi korporacjami, które dominują na rodzimym rynku oferta Kylos.pl wypada bardzo atrakcyjnie. Oprócz bardzo atrakcyjnych cen firma wyróżnia się również świetnymi parametrami łącza, stabilnością i dobrą obsługą techniczną.