Kei – opinie i analiza oferty

Kei.pl to bardzo doświadczony dostawca usług hostingowych. Przez 19 lat obecności na polskim rynku udało im się dopasować ofertę do potrzeb większości użytkowników w naszym kraju, a także wyrobić dosyć mocą pozycję, plasując się wśród najczęściej wybieranych dostawców hostingu. Czy ich oferta nadal jest atrakcyjna?

Historia Kei.pl

KEI.pl zostało założone w 2000 roku w Krakowie jako Krakowskie e-Centrum Informatyczne JUMP. W tym mieście znajduje się nie tylko siedziba firmy, ale również przechowuje tam ona swoje serwery. Wraz z jej rozwojem popularności rozbudowywała ona swoją infrastrukturę i obecnie dysponuje ponad 700 serwerami, rozmieszczonymi w centrum danych o powierzchni ponad 1000m2. O ciągłość pracy dbają także agregaty prądotwórcze, klienci nie muszą zatem się obawiać wyłączeń serwerów, nawet w przypadku problemów z dostawami elektryczności. 

KEI.pl – oferta

W ofercie firmy znajdziemy zarówno usługi hostingowe (pakiety od 60 GB bez limitu transferu do 200 GB), jak i serwery VPS z dodatkowym całodobowym wsparciem technicznym administratorów (pakiety od 50 GB na maszynie z 8 GB RAM za 199zł/mc netto do 250 GB z 32 GB RAM za 499zł/mc netto lub wyższe, indywidualnie wyceniane), poza VPS w KEI.pl znajdziemy usługę premium root, zakładającą dostęp do root'a, ale bez pełnej funkcjonalności VPS. W typ przypadku jest taniej – pakiety są od 99 zł/mc netto (50 GB/4 GB RAM), aż do 399 zł/mc netto (200 GB/16 GB RAM). Najdroższą, lecz najbardziej wydają opcją są serwery dedykowane z administrajcą – od 2×500 GB SATA do 8×300 GB SAS lub 6×480 GB SSD. 

Opinie o KEI.pl

Mimo że firma należy do jednych z największych w Polsce, częściowo jest pozbawiona wad, tradycyjnie towarzyszących czołowym graczom. Użytkownicy cenią sobie hosting za wysoką niezawodność, stabilność i zazwyczaj satysfakcjonującą szybkość działania serwerów. Wśród wad wymienia się niezbyt atrakcyjne ceny, szczególnie poza promocją, dosyć trudny w obsłudze panel administracyjny i niestety niezbyt kompetentną obsługę techniczną. Wadą jest także konieczność dopłaty do certyfikatu SSL, co konkurencja często oferuje bezpłatnie. 

KEI.pl – zalety

  • Duża stabilna firma, o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Polska lokalizacja wszystkich serwerów (bezpieczeństwo danych i szybsze czasy dostępu),
  • Stale rozbudowywana oferta,
  • Wybierana przez największych graczy na rynku (m.in. Wojas, Komputronik, Polfa Lublin)

KEI.pl – wady

  • Wysokie ceny usług (chyba że uda nam się załapać na promocję),
  • Trudny w obsłudze panel administracyjny (rozwiązanie autorskie, różniące się od typowych rozwiązań),
  • Średnio pomocna pomoc techniczna (dość dużo zależy „od szczęścia”, z którym pracownikiem będziemy mieli do czynienia.

Czy warto skorzystać z hostingu Kei?

Jeśli naszym priorytetem jest współpraca ze znaczącym podmiotem na rynku, z pewnością oferta KEI.pl jest bardziej atrakcyjna, przejrzystsza i wolna od skomplikowanych zapisów w umowach. To spora zaleta. Jednak porównując ze średniej wielkości dostawcami, oferta nie jest aż tak atrakcyjna, a zaangażowanie obsługi znacznie mniejsze. 

Dodaj komentarz