WordPress to najpopularniejszy na świecie system CMS do zarządzania treścią na stronie. Wykorzystują go blogerzy, właściciele małych firm ale również sklepy internetowe oraz korporacje. System WordPress nie wymaga specjalnego hostingu ale dzięki niemu możesz sporo zyskać. Szczegóły poniżej.

W zależności od popularności Twojej strony www czy e-sklepu, możesz skorzystać z taniego hostingu, serwera VPS lub hostingu dedykowanego. WordPress może funkcjonować na dowolnym rodzaju hostingu. Wybór dedykowanego rozwiązania sprawia jednak, że Twoja strona będzie wczytywać się znacznie szybciej, będzie mniej awaryjna i poradzi sobie ze wzmożonym ruchem.

Ma to ogromne znaczenia dla satysfakcji Twoich czytelników oraz klientów ale również wpływa bardzo pozytywnie dla widoczność w wyszukiwarce Google. Szybkość wczytywania strony: TTFS (time to first byte) oraz load time są jednymi z istotnych parametrów, wpływających na pozycję Twojego serwisu w wynikach Google.

Jaki hosting zatem wybrać? Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych hostingów WordPress, zoptymalizowanych dla tego CMS'a.