Jaki hosting dla bloga? Sprawdziliśmy wybór popularnych blogerów

Sprawdź preferencje 21 popularnych polskich blogerów!

Platforma WordPress to bardzo popularne narzędzie do blogowania ale także platforma służąca jako system zarządzania treścią (CMS) dla zwykłych stron www. Na podstawie danych zbieranych przez serwis W3Techs.com wynika, że jest to najpopularniejszy system CMS na świecie – jest wykorzystywany w 59,9% przypadków. To 22,1% wszystkich stron w Internecie – inaczej mówiąc ponad 1/5 stron w całym Internecie jest oparta na tym silniku.

Zamiast analizować parametry dostawców i zastanawiać się jaki hosting WordPress najlepiej wybrać, postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce. WP to popularna platforma do blogowania również w Polsce. Korzystają z niego na co dzień agencje i specjaliści SEO oraz wielu popularnych polskich blogerów i blogerek. My postanowiliśmy sprawdzić na jakich serwerach utrzymują swoje blogi. Ich blogi odwiedza miesięcznie od kilku do nawet kilkuset tysięcy unikalnych użytkowników więc z pewnością muszą być zadowoleni z wybranej przez siebie firmy hostingowej. Poniżej prezentujemy pełne zestawienie.

Jaki serwer wybrali popularni blogerzy dla swoich blogów?

Jak Oszczędzać Pieniądze (jakoszczedzacpieniadze.pl)

Nie ma co ukrywać, że JakOszcedzacPieniadze.pl to prawdopodobnie najpopularniejszy blog finansowy w Polsce. Odwiedza go ponad 56 tys. użytkowników (wg SEMrush, stan: lipiec 2018). Blog znajduje się na platformie WordPress, co oznacza że ten system świetnie sprawdza się także dla rozbudowanych blogów i stron www. Blog Michała Szafrańskiego jest obsługiwany przez hosting ZenBox.


Mr Vintage (mrvintage.pl)

blog mrvintageMr. Vintage to jeden z najpopularniejszych blogów o modzie męskiej. Może się poszczycić kilkoma zdobytymi nagrodami: najlepszy blog o modzie męskiej 2015 w rankingu miesięcznika Press, Najlepszy Męski Blog 2014 w konkursie Zalando Blogger Awards czy Blog Roku 2012 wg Fashion Magazine. Blog Mr. Vintage odwiedza miesięcznie ok. 23 tys. użytkowników (źródło: Semrush, lipiec 2018).  Blog Michała Kędziory korzysta z platformy WordPress. Natomiast za hosting bloga odpowiada firma ZenBox.


Rowerowe Porady (rowerowe-porady.pl)

Rowerowe Porady to prawdopodobnie najlepszy blog rowerowy w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, Łukasz Przechodzeń kieruje swojego bloga do pasjonatów rowerów. Jego blog znajduje się na platformie WordPress i jest napędzany przez hosting firmy Home. Rowerowe Porady posiadają sporą rzeszę fanów: fanpage na Facebooku obserwuje 71 000 fanów , profil na Instagramie posiada 20 400 użytkowników, a kanał na YouTubie subskrybuje 27 000 osób (wszystkie dane pochodzą z dn. 3 lipca 2018).


 

Warsaw Foodie (warsawfoodie.pl)

warsaw foodieWarsaw Foodie to serwis informacyjny o kulinarnych sekretach stolicy, który prowadzą dwie blogerki: Marta Glinka  oraz Joanna Mróz. Stronę odwiedza ponad 27 tys. osób (wg Semstorm, lipiec 2018).  Blog działa na platformie WordPress, a za hosting odpowiada Zenbox.


Blog MediaFun (blog.mediafun.pl)

Maciej Budzich pisze o nowych mediach, niestandardowych działań reklamowych i wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Jego blog napędzany jest w Home (kliknij i sprawdź promocje):
Home.pl

 

#Makóweczki (makoweczki.pl)
Marlena Wróblewska, jak sama o sobie pisze: “Etatowa mama, z głową pełną pomysłów i planów. Bezgranicznie zakochana w swoich maluchach. Kadrami łapie najpiękniejsze chwile z życia swych pociech. Swoją energię i zapał przelewa na tegoż właśnie bloga.
Jej blog napędza:
Kei


#HaloZiemia (haloziemia.pl) – blog społecznie umiarkowany
Blog Konrada Kruczkowskiego, na którym dzieli się własnymi obserwacjami oraz przemyśleniami.
Działa na serwerze firmy:
Linuxpl

haloziemia.pl

#Matura to Bzdura (zobacz vloga)
MaturaToBzdura.TV- popularny kanał video, w którym prowadzący zadaje przechodniom (nastolatkom) “trudne” pytania, na które odpowiedzi prawdopodobnie padły w szkole.
Jego blog napędzany jest przez firmę: CloudFlare.com

Maturatobzdura

#Kołem się toczy (www)
Znajdziecie tutaj “relacje z licznych podróży, mnóstwo zdjęć, porad, osobistych przemyśleń, obalania ste- reotypów i podobno sporo inspiracji”.
Blog napędzany jest przez Home (kliknij i zobacz promocje)
Home.pl

kołem się toczy

#Futbolove.tv (zobacz Futbolove.TV)
Video Blog dla fanów i miłośników piłki nożnej.
Serwis napędzany jest przez firmę CAL

#Szafeczka (Blog Szafeczka)
Szafeczka.com to najpopularniejszy blog o modzie dziecięcej i parentingu w Polsce.
Serwis działa na serwerach firmy Biznes-Host

Szafeczka

#Ogrodnik Tomek (blog ogrodniczy)
Prawdopodobnie najpopularniejszy ogrodnik w Polsce. Udzielał porad ogrodnicznych w TVP2.
Jego blog napędzany jest w HOME (kliknij i sprawdź promocje)
Home.pl

ogrodnik tomek

#Blog LifeNotes ( LifeNotes)
Blok Roku 2013. Autor pisze o blogu: “powstał z potrzeby dzielenia się z innymi moim fotograficznym sposobem widzenia świata. Głównym tematem fotografii jest życie mojej Rodziny. Jestem mężem Anny i tatą Niny. To im poświęcam najwięcej na tej stronie zapisując poprzez obraz historię naszego wspólnego życia.”
Jego blog działa na serwerach HOME Home (kliknij i zobacz promocje)
Home.pl

Life Notes

#Jestem.mobi ( odwiedź Jestem mobi)
Blok wyróżniony w konkurise Onetu Blog Roku 2013. “Blog jestem.mobi popularyzuje wiedzę o rozwiązaniach mobilnych i przekonuje nieprzekonanych, że mobilność to nie moda, a kierunek potrzebny i ułatwiający codzienne życie. Tutaj znajdziesz notki o aplikacjach mobilnych, ich użyteczności, rosnącej popularności, o trendach na rynku mobile, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.. Poznasz PIĘKNĄ, PROSTĄ i PRAKTYCZNĄ stronę rozwiązań mobilnych.”
Blog Moniki Mikowskiej napędzany jest przez hosting Domeny.pl

jestem.mobi


Taste away (tasteaway.pl)

Blog Taste AwayBloga podróżniczego Taste Away prowadzi Natalia wraz z mężem oraz synkiem i córką. Jak sama pisze: “Jestem również smakoszem, nieustannie poszukującym nowych doznań kulinarnych oraz smaków towarzyszących podróżom. “. Natalia pojawiała się m.in. w Dzień Dobry TVN czy audycjach radiowych Trójki i Czwórki. Bloga czyta ok. 44 użytkowników (dane Semstorm, lipiec 2018). Tasteaway prowadzony jest na platformie WordPress.  Natomiast hosting zapewnia firma Zenbox.


Black Dresses (blackdresses.pl)

Blog BlackDresses.plBlog Moniki Kamińskiej, która z zawodu jest logopedą oraz specjalistą PR. Jest również właścicielką marki odzieżowej Monika Kamińska (monikakaminska.com). Jej blog odwiedza 21,5 tysiąca użytkowników (dane wg Semstorm, lipiec 2018). Serwis prowadzony jest na WordPressie, a za hosting odpowiedzialna jest firma dhosting.


Pani Dyrektor (panidyrektor.pl)

Blog Pani DyrektorArchitekt o architekturze. “Bloga Pani Dyrektor prowadzę „po godzinach”. Lubię inspirować moich czytelników, poddawać pomysły, tworzyć koncepcje, wyszukiwać niestandardowe rozwiązania.” Blog Pani Dyrektor odwiedza miesięcznie ok. 12 tys. osób (dane Semstorm, lipiec 2018). Natomiast za hosting odpowiada firma OVH.


 

Fashionable (Fashionable Blog)

blog fashionableFashionable to blog prowadzony przez młode małżeństwo – Anię i Jakuba. Ich blog został wyróżniony przez firmę Apart w konkursie Onetu Blog Roku 2012. Jak o sobie piszą: “spędzać razem czas, robić zdjęcia, pić wino, słuchać muzyki,  zwiedzać, rozmawiać,  grać w Scrabble i … wiele innych rzeczy, które będzie można odkrywać na tym blogu.”. Fashionable odwiedza ponad 20 tys. użytkowników (dane Semstorm, lipiec 2018). Blog jest prowadzony na platformie WordPress, a za utrzymanie plików strony odpowiada OVH.


 


21 blogów to oczywiście nie wszystko. Jesteśmy jednak przekonani, że ta lista chociaż w jakimś stopniu odpowiada na dylemat jaki hosting WordPress wybrać dla własnego bloga.