Najpopularniejsze blogi w Polsce – jaki hosting je napędza?

Nazwa blogaHostingKategoriaLiczba
odwiedzin
Ola Budzyńska – https://www.paniswojegoczasu.pl/

Zenbox105 010
Anna Makowska – https://doktorania.plHome.pl
Jessica Mercedes Kirschner – http://jemerced.com

Zenbox
Julia Kuczyńska – http://maffashion.pl
Jakub Roskosz – http://jakubroskosz.comOVH51 640
Nicole Sochacki-Wójcicka –  https://mamaginekolog.pl
Amazon732 740
Michał Szafrański – http://jakoszczedzacpieniadze.plZenbox777 760
Eliza Wydrych –http://fashionelka.pl

Agata Aleksandrowicz – https://www.hafija.plOVH144 930
Joanna Banaszewska – http://jbanaszewska.com

Nazwa42 230
Janina Bąk – http://janinadaily.comZenbox
Ola Gościniak – https://olagosciniak.pl
Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk – http://busemprzezswiat.plAngry BitesPodróże i Turystyka163 900
Kamil Nowak –https://www.blogojciec.pl
OVH190 650
Kamil Pawelski – https://www.ekskluzywnymenel.comHome18 020
Anna Skura – http://whatannawears.com

dhosting
Wojciech Wawrzak – http://prakreacja.plthecamels.org141 510

Sprawdź preferencje 21 popularnych polskich blogerów!

Platforma WordPress to bardzo popularne narzędzie do blogowania ale także platforma służąca jako system zarządzania treścią (CMS) dla zwykłych stron www. Na podstawie danych zbieranych przez serwis W3Techs.com wynika, że jest to najpopularniejszy system CMS na świecie – jest wykorzystywany w 59,9% przypadków. To 22,1% wszystkich stron w Internecie – inaczej mówiąc ponad 1/5 stron w całym Internecie jest oparta na tym silniku.

Zamiast analizować parametry dostawców i zastanawiać się jaki hosting WordPress najlepiej wybrać, postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce. WP to popularna platforma do blogowania również w Polsce. Korzystają z niego na co dzień agencje i specjaliści SEO oraz wielu popularnych polskich blogerów i blogerek. My postanowiliśmy sprawdzić na jakich serwerach utrzymują swoje blogi. Ich blogi odwiedza miesięcznie od kilku do nawet kilkuset tysięcy unikalnych użytkowników więc z pewnością muszą być zadowoleni z wybranej przez siebie firmy hostingowej. Poniżej prezentujemy pełne zestawienie.

Jak Oszczędzać Pieniądze (jakoszczedzacpieniadze.pl)

Nie ma co ukrywać, że JakOszcedzacPieniadze.pl to prawdopodobnie najpopularniejszy blog finansowy w Polsce. Odwiedza go ponad 56 tys. użytkowników (wg SEMrush, stan: lipiec 2018). Blog znajduje się na platformie WordPress, co oznacza że ten system świetnie sprawdza się także dla rozbudowanych blogów i stron www. Blog Michała Szafrańskiego jest obsługiwany przez hosting ZenBox.


Mr Vintage (mrvintage.pl)

blog mrvintage

Mr. Vintage to jeden z najpopularniejszych blogów o modzie męskiej. Może się poszczycić kilkoma zdobytymi nagrodami: najlepszy blog o modzie męskiej 2015 w rankingu miesięcznika Press, Najlepszy Męski Blog 2014 w konkursie Zalando Blogger Awards czy Blog Roku 2012 wg Fashion Magazine. Blog Mr. Vintage odwiedza miesięcznie ok. 23 tys. użytkowników (źródło: Semrush, lipiec 2018).  Blog Michała Kędziory korzysta z platformy WordPress. Natomiast za hosting bloga odpowiada firma ZenBox.


Rowerowe Porady (rowerowe-porady.pl)

Rowerowe Porady to prawdopodobnie najlepszy blog rowerowy w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, Łukasz Przechodzeń kieruje swojego bloga do pasjonatów rowerów. Jego blog znajduje się na platformie WordPress i jest napędzany przez hosting firmy Home. Rowerowe Porady posiadają sporą rzeszę fanów: fanpage na Facebooku obserwuje 71 000 fanów , profil na Instagramie posiada 20 400 użytkowników, a kanał na YouTubie subskrybuje 27 000 osób (wszystkie dane pochodzą z dn. 3 lipca 2018).


warsaw foodie

Blog MediaFun (blog.mediafun.pl)

Home.pl

Maciej Budzich pisze o nowych mediach, niestandardowych działań reklamowych i wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Jego blog napędzany jest w Home (kliknij i sprawdź promocje):

Kei

#Makóweczki (makoweczki.pl)
Marlena Wróblewska, jak sama o sobie pisze: „Etatowa mama, z głową pełną pomysłów i planów. Bezgranicznie zakochana w swoich maluchach. Kadrami łapie najpiękniejsze chwile z życia swych pociech. Swoją energię i zapał przelewa na tegoż właśnie bloga.
Jej blog napędza:


#Kołem się toczy (www)
Znajdziecie tutaj „relacje z licznych podróży, mnóstwo zdjęć, porad, osobistych przemyśleń, obalania ste- reotypów i podobno sporo inspiracji”.
Blog napędzany jest przez Home (kliknij i zobacz promocje)

kołem się toczy

#Ogrodnik Tomek (blog ogrodniczy)
Prawdopodobnie najpopularniejszy ogrodnik w Polsce. Udzielał porad ogrodnicznych w TVP2.
Jego blog napędzany jest w HOME (kliknij i sprawdź promocje)

ogrodnik tomek
Home.pl

Taste away (tasteaway.pl)

Blog Taste Away

Bloga podróżniczego Taste Away prowadzi Natalia wraz z mężem oraz synkiem i córką. Jak sama pisze: „Jestem również smakoszem, nieustannie poszukującym nowych doznań kulinarnych oraz smaków towarzyszących podróżom. „. Natalia pojawiała się m.in. w Dzień Dobry TVN czy audycjach radiowych Trójki i Czwórki. Bloga czyta ok. 44 użytkowników (dane Semstorm, lipiec 2018). Tasteaway prowadzony jest na platformie WordPress.  Natomiast hosting zapewnia firma Zenbox.


Black Dresses (blackdresses.pl)

Blog BlackDresses.pl

Blog Moniki Kamińskiej, która z zawodu jest logopedą oraz specjalistą PR. Jest również właścicielką marki odzieżowej Monika Kamińska (monikakaminska.com). Jej blog odwiedza 21,5 tysiąca użytkowników (dane wg Semstorm, lipiec 2018). Serwis prowadzony jest na WordPressie, a za hosting odpowiedzialna jest firma dhosting.


Pani Dyrektor (panidyrektor.pl)

Blog Pani Dyrektor

Architekt o architekturze. „Bloga Pani Dyrektor prowadzę „po godzinach”. Lubię inspirować moich czytelników, poddawać pomysły, tworzyć koncepcje, wyszukiwać niestandardowe rozwiązania.” Blog Pani Dyrektor odwiedza miesięcznie ok. 12 tys. osób (dane Semstorm, lipiec 2018). Natomiast za hosting odpowiada firma OVH.

21 blogów to oczywiście nie wszystko. Jesteśmy jednak przekonani, że ta lista chociaż w jakimś stopniu odpowiada na dylemat jaki hosting WordPress wybrać dla własnego bloga.