HitMe.pl – opinie i analiza oferty

Hitme.pl to gdańska firma prowadzona od 2008 roku przez pasjonatów informatyki. Choć nie zalicza się do największych polskich spółek hostingowych, obiecuje bardzo dobrą jakość, świetny support i przystępne ceny. Czy faktycznie ich oferta jest tak dobra, jak obiecują?

Historia hitme.pl

Sama firma została założona w 2008 roku przez pasjonatów, którzy z czasem udoskonali swoją ofertę i rozbudowywali infrastrukturę. W międzyczasie firma stała się znaczącym graczem na rynku serwerów do gier. Na dzień dzisiejszy firma może pochwalić się ponad 20 tysiącami użytkowników oraz bardzo bogatą ofertą serwerów VPS. Firma chwali się również współpracą z Centrum Danych NEPHAX, która ma wpływać na bezpieczeństwo, czas dostępności i niezawodność. 

Oferta firmy

Trzeba przyznać, że zgodnie z zapewnieniami oferta hitme.pl wygląda imponująco. Znajdziemy tu zarówno hosting www, wyróżniający się wykorzystaniem Litespeed, HTTP/2, CloudLinux, czy różnymi wersjami PHP dla każdej strony (od 50 zł rocznie – 5GB, do 590 zł rocznie za 100 GB), hosting dedykowany (Hosting VPS z administracją, od 499 zł rocznie za 50 GB RAID10, łącze 100Mbit/s, dedykowane IP, aż opcji za 1999 zł rocznie z 500 GB RAID10, dedykowany IP, 16 GB RAM i 8vCPU Xeon; dostępne są również lekko droższe opcje z SSD), serwery VPS (SSD, XEN, z Windows, OpenVZ, XM HVM), serwery dedykowane (m.in. pozwalające hostować duże serwisy internetowe, sklepy, serwery gier), a także domeny czy certyfikaty SSL. To prawdopodobnie najbogatsza oferta w Polsce. 

Opinie o hitme.pl

Opinie na temat jakości usług, zarówno hostingowych, jak i serwerowych są dość mocno zróżnicowane. Wiele osób jest bardzo zadowolonych, wskazują na wysokie uptime'y (czasem nawet do 100% w długich okresach), wysoką wydajność serwerów i całkiem atrakcyjną na tle konkurencji ofertę. Zdażają się jednak również negatywne głosy i jest ich niestety niemało. Dotyczą one z reguły bardzo powolnego rozwiązywania problemów i likwidowania awarii przez pomoc techniczną – niektórzy wskazują, że muszą czekać po kilkanaście dni na przywrócenie pełnej sprawności ich konta. Podobne problemy występowały z obsługą skrzynek mailowych (limity potrafiły być błędnie naliczane, co skutkowało zablokowaniem skrzynek). Wygląda jednak na to, że w ostatnim czasie sytuacja uległa poprawie. 

Hitme.pl zalety

  • Bardzo bogata, jeśli nie najbogatsza w Polsce oferta, każdy dopasuje usługę do swoich potrzeb,
  • Akceptowalne ceny, szczególnie porównując z największymi na rynku,
  • Wysoka stabilność serwerów (uptime sięga często 100%),
  • Wszystkie serwery ulokowane są w Polsce.

Hitme.pl wady

  • Wsparcie techniczne dość wolno rozwiązuje problemy, czasem trzeba wielokrotnie ich ponaglać,
  • Dziwne problemy natury techniczne (np. licznik danych często źle naliczający limity i blokujący transfer),
  • Słaby kontakt (wolne odpowiedzi, trudno się dodzwonić)

Czy warto skorzystać z hostingu HitMe.pl?

Zważywszy, że w ostatnim czasie następuje stopniowa poprawa działania wsparcia technicznego, można mieć nadzieję, że problemy były spowodowane wyłącznie zbyt szybkim przyrostem liczby klientów i wkrótce można będzie spodziewać się bardzo dobrej jakości obsługi. Firma ma potencjał, by być w czołówce i warto dać jej szansę.

Dodaj komentarz