dhosting – opinie i analiza oferty

dhosting.pl jest firmą istniejącą już od ponad 12 lat na polskim rynku. W tym czasie zapisała się w świadomości klientów gównie za sprawą bardzo dobrze działającego wsparcia technicznego, Elastycznego Web Hostingu, który może dynamicznie zmieniać zasoby serwera, w zależności od wykorzystania oraz opublikowanym wspólnie z innymi mniejszymi dostawcami hostingu Manifestem hostingowej zmiany. Czy warto pochylić się nad ich ofertą?

Twoja strona, która zawsze działą bez względu na obciążenia - dhosting

Historia firmy dhosting

O powstałej w 2007 roku firmie wiemy relatywnie niewiele. Do niedawna była to stabilnie, lecz spokojnie rosnąca firma, głównie dzięki poleceniom i rekomendacjom. Trzy lata temu zdecydowała się na przeprowadzenie rewolucyjnej zmiany w swojej ofercie i zastąpienie wszystkich opcji hostingu jednym wariantem – Elastycznym Web Hostingiem. Od tamtej pory popularność i zyski firmy zaczęły gwałtownie rosnąć (200% rocznie), co pozwoliło jej na ekspansję na trudny amerykański rynek. Ich oferta dostępna jest pod globalnym adresem dhosting.com. 

Oferta firmy dhosting

Cały model biznesowy dhosting skupia się wokół jednej usługi – Elastycznego Web Hostingu. Polega on na oferowaniu każdemu serwera o podstawowych parametrach (1 GHz, 1 GB RAM i 50 GB SSD) za 200 zł netto/rocznie. Zyskujemy przy tym możliwość skalowania zasobów. Aktywując tę usługę, a następnie doładowując konto, możemy uzyskać dostęp do znacznie wyższych możliwości (do 24 GHz, 64 GB RAM i 1 TB SSD) „na żądanie”, czyli kiedy system rozpozna taką potrzebę. Maksymalna stawka godzinowa za pełną wydajność to 3,81 zł, jeśli wykorzystujemy mniejszą moc, będzie ona analogicznie mniejsza. Takie rozwiązanie pozwala naszej witrynie „nie paść” pod obciążeniem, nie płacąc przy tym przez cały rok za moc, której nie potrzebujemy. 

Opinie o dhosting.pl

Generalnie opinie o usługach świadczonych przez dhosting.pl są bardzo dobre. Naprawdę nie łatwo jest natrafić w internecie na opinię niezadowolonego użytkownika. Większość osób bardzo chwali świetną i uprzejmą pomoc techniczną oraz swobodę zapewnianą dzięki Elastycznemu Web Hostingowi. Niektóre osoby odnotowują jednak występujące od czasu do czasu spowolnienia po stronie serwera, które trwają do kilku godzin, po czym wszystko wraca do normy. Firma nie może też poszczycić się najwyższym uptime na rynku.

Plusy oferty dhosting

  • Bardzo przejrzysta i uczciwa oferta – stała roczna opłata to 200 zł netto, zwiększająca się jedynie, gdy potrzebujemy ekstra mocy obliczeniowych,
  • Bardzo dobrze działająca pomoc techniczna,
  • Wykorzystywana technologia LiteSpeed zapewnia około dwukrotnie wyższą wydajność niż najpopularniejszy Apache, 
  • Ogromna elastyczność i świetne dopasowanie zasobów do aktualnego obciążenia – nie płaci się za niewykorzystany potencjał, ale również prawie nie ma szans, by strona „padła” pod obciążeniem.

Minusy oferty dhosting

  • Relatywnie wysoka cena za bazową ofertę,
  • Czasem występujące trudne do zrozumienia spowolnienia.

Czy warto skorzystać z oferty dhosting?

Na pewno jest to jedna z najbardziej innowacyjnych firm hostingowych na naszym rynku. O ile tylko nie prowadzimy bardzo wymagających projektów, przy których nie mogą się zdarzyć żadne spowolnienia, ani restarty serwera, to zdecydowania warta polecenia opcja.