Aftermarket – opinie i analiza oferty

Aftermarket to firma zajmująca się głównie rynkiem domen internetowych. Założona kilka lat temu firma w formie małego start-up’u miała na celu udostępnienie możliwości handlowania domenami na rynku wtórnym. I choć skupiona głównie wokół domen internetowych, firma ma w swojej ofercie również dosyć ciekawą ofertę hostingu i serwerów. 

Historia firmy

O samej firmie nie wiemy zbyt wiele, poza tym, że pierwsze prace związane z przechwytywaniem domen miały miejsce w 2006 roku. Pomysłem, który przyświecał twórcy strony, było usprawnienie procesu sprzedaży, kupna i przechwytywania domen internetowych. Do momentu wprowadzenia usług aftermarket.pl robiono to głównie ręcznie, rozwój firmy pozwolił na automatyzację procesu. Dzisiaj miesięcznie przechwytuje ona około 35000 domen i sprzedaje około 15000, co czyni z firmy największą giełdę domen internetowych w Polsce. 

Oferta aftermarket.pl

Oprócz oczwiście bardzo bogatej oferty obejmującej kupno, sprzedaż, branie udziału w aukcjach czy przechwytywanie domen, firma oferuje kilka opcji związanych z serwerami i hostowaniem danych. Niewątpliwie zaletą ich oferty są atrakcyjne promocje, lecz jedynie na pierwszy rok korzystania z usług. I tak już za 9.95 zł netto rocznie (następnie 219.95 zł) możemy skorzystać z pakietu Start dającego nam 50 GB powierzchni bez limitu transferu, bez limitu domen, ani ilości kont pocztowych. Droższe opcje (49.95 zł/649.95 zł, 149.95 zł/999.95 zł) oprócz większej przestrzeni różnią się również funkcjonalnością. Dodatki, na jakie możemy liczyć to m.in. dostęp SSH, dedykowany adres IP, dedykowane środowisko, czy nawet indywidualna konfiguracja. Do tego możemy dokupić domenę w atrakcyjnych cenach. 

Opinie o aftermarket.pl

Ponieważ firma zajmuje się głównie szeroko pojętym handlem i przechwytywaniem domen internetowych, większość opinii jest związana z rynkiem domen. W tej dziedzinie firma ma bardzo dobrą reputację, jest stabilna finansowo i uczciwie podchodzi do klientów. Wśród opinii dotyczących hostingu można spotkać takie, mówiące o braku doświadczenia i wynikających z niego błędach „wieku młodzieńczego”. Oferta nie jest również przesadnie atrakcyjna, szczególnie porównując do innych, niewielkich dostawców. 

Aftermarket.pl plusy

  • Polska firma, serwery również ulokowane w Polsce,
  • Bardzo dobre promocje, na pierwszy rok,
  • Stabilna sytuacja rynkowa firmy, można zakładać, że nie zniknie nagle z rynku,
  • Wszystkie serwery umiejscowione są w Warszawie,
  • Wykorzystanie szybkich dysków SSD/NVMe i łącz o przepustowości do 10 Gbit/s powinno zapewniać bezprecedensową szybkość.

Aftermarket.pl wady

  • Bardzo wysokie ceny po okresie promocyjnym,
  • Niewielka ilość szczegółów technicznych, dotyczących łącza, wykorzystywanych systemów, oprogramowania,
  • Bardzo mała ilość opinii użytkowników – zakup hostingu przypomina zakup „kota w worku”.

Czy warto skorzystać z oferty hostingu Aftermarket?

Szczerze mówiąc, trudno jest polecać usługę, o której mamy bardzo niewiele informacji, a także opinii użytkowników. Nie zachęca również bardzo małe doświadczenie firmy w oferowaniu hostingu czy usług serwerowych. Dodatkowo proponowane ceny, po promocji, znacząco odstają od oferty konkurencji. Wszystkie te czynniki raczej powinny nas zniechęcić do wyboru tego dostawcy.  

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o