Sprawdź preferencje 21 popularnych polskich blogerów!

Platforma WordPress to bardzo popularne narzędzie do blogowania ale także platforma służąca jako system zarządzania treścią (CMS) dla zwykłych stron www. Na podstawie danych zbieranych przez serwis W3Techs.com wynika, że jest to najpopularniejszy system CMS na świecie – jest wykorzystywany w 59,9% przypadków. To 22,1% wszystkich stron w Internecie – inaczej mówiąc ponad 1/5 stron w całym Internecie jest oparta na tym silniku.

Zamiast analizować parametry dostawców i zastanawiać się jaki hosting WordPress najlepiej wybrać, postanowiliśmy sprawdzić to w praktyce. WP to popularna platforma do blogowania również w Polsce. Korzystają z niego na co dzień agencje i specjaliści SEO oraz wielu popularnych polskich blogerów i blogerek. My postanowiliśmy sprawdzić na jakich serwerach utrzymują swoje blogi. Ich blogi odwiedza miesięcznie od kilku do nawet kilkuset tysięcy unikalnych użytkowników więc z pewnością muszą być zadowoleni z wybranej przez siebie firmy hostingowej. Poniżej prezentujemy pełne zestawienie.

Jaki serwer wybrali popularni blogerzy dla swoich blogów na WP?

#Kominek ( http://kominek.es)
Mówią o nim „król blogerów”, najlepszy, najpopularniejszy, najbardziej wyrazisty i opiniotwórczy polski bloger. Jego bloga czyta miesięcznie 326.000 ludzi.
Kominek.es napędzany jest przez firmę Home (kliknij i sprawdź promocje):
Home.pl

kominek


#Rowerowe Porady (http://www.rowerowe-porady.pl) – prawdopodobnie najlepszy blog rowerowy
Jak sama nazwa wskazuje, Łukasza Przechodzeń kieruje swojego bloga do pasjonatów rowerów.
Jego blog napędzany jest przez serwery Home (kliknij i zobacz promocje):
Home.pl

rowerowe-porady

#Blog MediaFun (http://www.blog.mediafun.pl/)
Maciej Budzich pisze o nowych mediach, niestandardowych działań reklamowych i wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami.
Jego blog napędzany jest w Home (kliknij i sprawdź promocje):
Home.pl

mediafun

#Makóweczki (makoweczki.pl)
Marlena Wróblewska, jak sama o sobie pisze: „Etatowa mama, z głową pełną pomysłów i planów. Bezgranicznie zakochana w swoich maluchach. Kadrami łapie najpiękniejsze chwile z życia swych pociech. Swoją energię i zapał przelewa na tegoż właśnie bloga.
Jej blog napędza:
Kei

makoweczki

#HaloZiemia (haloziemia.pl) – blog społecznie umiarkowany
Blog Konrada Kruczkowskiego, na którym dzieli się własnymi obserwacjami oraz przemyśleniami.
Działa na serwerze firmy:
Linuxpl

haloziemia.pl

#Matura to Bzdura (zobacz vloga)
MaturaToBzdura.TV- popularny kanał video, w którym prowadzący zadaje przechodniom (nastolatkom) „trudne” pytania, na które odpowiedzi prawdopodobnie padły w szkole.
Jego blog napędzany jest przez firmę: CloudFlare.com

Maturatobzdura

#Kołem się toczy (www)
Znajdziecie tutaj „relacje z licznych podróży, mnóstwo zdjęć, porad, osobistych przemyśleń, obalania ste- reotypów i podobno sporo inspiracji”.
Blog napędzany jest przez Home (kliknij i zobacz promocje)
Home.pl

kołem się toczy

#Krzysztof Gonciarz (link do bloga)
Auto pisze o sobie: prowadzę programy komediowe i niekomediowe, wydaję i piszę swoje książki, zajmuję się komercyjnie mediami społecznościowymi prowadząc agencję, produkuję wideo na zlecenie.
Jego blog napędzany jest przez Home (po kliknięciu sprawdzisz promocje)
Home.pl

Krzysztof gonciarz

#Futbolove.tv (zobacz Futbolove.TV)
Video Blog dla fanów i miłośników piłki nożnej.
Serwis napędzany jest przez firmę CAL

#Szafeczka (Blog Szafeczka)
Szafeczka.com to najpopularniejszy blog o modzie dziecięcej i parentingu w Polsce.
Serwis działa na serwerach firmy Biznes-Host

Szafeczka

#Ogrodnik Tomek (blog ogrodniczy)
Prawdopodobnie najpopularniejszy ogrodnik w Polsce. Udzielał porad ogrodnicznych w TVP2.
Jego blog napędzany jest w HOME (kliknij i sprawdź promocje)
Home.pl

ogrodnik tomek

#Blog LifeNotes ( LifeNotes)
Blok Roku 2013. Autor pisze o blogu: „powstał z potrzeby dzielenia się z innymi moim fotograficznym sposobem widzenia świata. Głównym tematem fotografii jest życie mojej Rodziny. Jestem mężem Anny i tatą Niny. To im poświęcam najwięcej na tej stronie zapisując poprzez obraz historię naszego wspólnego życia.”
Jego blog działa na serwerach HOME Home (kliknij i zobacz promocje)
Home.pl

Life Notes

#Jestem.mobi ( odwiedź Jestem mobi)
Blok wyróżniony w konkurise Onetu Blog Roku 2013. „Blog jestem.mobi popularyzuje wiedzę o rozwiązaniach mobilnych i przekonuje nieprzekonanych, że mobilność to nie moda, a kierunek potrzebny i ułatwiający codzienne życie. Tutaj znajdziesz notki o aplikacjach mobilnych, ich użyteczności, rosnącej popularności, o trendach na rynku mobile, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.. Poznasz PIĘKNĄ, PROSTĄ i PRAKTYCZNĄ stronę rozwiązań mobilnych.”
Blog Moniki Mikowskiej napędzany jest przez hosting Domeny.pl

jestem.mobi

#Are you watching closely? (www)
Najlepszy blog w kategorii Kultura i Popkultura w konkursie Blog Roku 2013. „Wszystko zatem ogniskuje się w naszej największej wspólnej pasji, którą jest kino.
Ich blog napędzany jest przez serwery LaoHost

are you watching closely

#Na Filipinach (www)
Autorzy bloga mieszkają na Filipinach, a na blogu dzielą się informacjami na temat codziennego życia.
Ich blog działa dizęki firmie Home (promocje po kliknięciu w baner)
Home.pl

Na Filipinach

#Marek Owczarz (www)
Autor bloga mieszka w Beskidzie Niskim: „Ten blog ma przybliżyć piękno gór i pokazać zalety wędrówek górskich oraz promować piękno krajobrazu.”
Jego blog działa na hostingu w firmie IQ
Hosting IQ

Marek Owczarz

#Taste away (odwiedź Taste Away)
Bloga podróżniczego prowadzi Natalia wraz z mężem oraz ich synkiem. Jak mówią: „Smakowanie życia to kwintesencja naszego podejścia do świata – podejścia głoszącego łapanie ulotnych chwil, radość z życia i czerpania garściami. Smakowanie to również kwintesencja naszej znajomości, która zaczęła się właśnie od podróży (choć zawodowej) i od pysznych calamares fritos, czyli kalmarów w panierce na wrocławskim rynku. Jako osoba, która wierzy w znaki już wtedy mogłam się domyślać, że podróże i jedzenie będą dla nas bardzo ważne. Jak bardzo, tutaj możecie się przekonać!”
Ich serwis napędzany jest przez firmy IQ
Hosting IQ

taste away

#Chilifiga (odwiedź)
Blog kulinarny prowadzony przez Nataszę i Monikę, autorki książki „Gotuj, karm i kochaj”, finalistki konkursu Blok Roku 2013 w konkursie Onetu.
Ich serwis napędzany jest przez firmę eHost

chilifiga.pl

#Pani Dyrektor (przejdź na stronę)
Architekt o architekturze. „Bloga Pani Dyrektor prowadzę „po godzinach”. Lubię inspirować moich czytelników, poddawać pomysły, tworzyć koncepcje, wyszukiwać niestandardowe rozwiązania.”
Jej blog napędzany jest przez serwery firmy AfterMarket

pani dyrektor

#Blog Opiekun Inwestora (Opiekun Inwestora )
Jeśli poszukujesz informacji na temat inwestowania, funduszy inwestycyjnych, narzędzi, strategii i szkoleń inwestycyjnych ten blog finansowy warto odwiedzić!
Opiekun Inwestora napędzany jest przez hosting HOME (sprawdź promocje na serwery)
Home.pl

opiekun inwestora

#Fashionable (Fashionable Blog)
Fashionable to blog prowadzony przez młode małżeństwo – Anię i Jakuba. Ich blog został wyróżniony przez firmę Apart w konkursie Onetu Blog Roku 2012. Jak o sobie piszą: „spędzać razem czas, robić zdjęcia, pić wino, słuchać muzyki,  zwiedzać, rozmawiać,  grać w Scrabble i … wiele innych rzeczy, które będzie można odkrywać na tym blogu.”
Ich blog napędzany jest przez firmę LH

fashionable.pl


21 blogów to oczywiście nie wszystko. Jesteśmy jednak przekonani, że ta lista chociaż w jakimś stopniu odpowiada na dylemat jaki hosting WordPress wybrać dla własnego bloga.